استراتژی :

اگر مردم یک کشور نتوانند از منابع ملی خود به صورت صحیح استفاده نمایند آن کشور نمی تواند مستقل باشد . یک سیستم صحیح کشاورزی نمی تواند در جامعه توانمند شود مگر آنکه با اصول علمی و تکنولوژی نوین در نظر گرفته شود تا بتواند از اصلی ترین سرمایه یک کشور یعنی خاک آن بیشترین بهره برداری را بدون ضربه زدن به ساختار خاک داشته باشند.

بیش از یک میلیارد نفر در کره ی زمین دسترسی به آب سالم ندارند و در مجموع 7/2 میلیارد نفر برای حداقل یک ماه در سال آب اندکی در اختیار دارند و کشاورزی نسبت به سایر صنایع ، آب بیشتری مصرف می کند و سفره های آب زیرزمینی نسبت به پر شدن آنها ، سریعتر تخلیه می شوند. با نرخ کنونی مصرف ، 3/2 میلیارد جمعیت جهان در سال 2025 با کمبود آب مواجه خواهند بود.

گزارش طرح جهانی برداشت نشان می دهد که اگر نرخ تولیدات محصولات کشاورزی در میزان کنونی باقی بماند در سال 2050 انتظار می رود جمعیت جهان به 9 میلیارد نفر برسد و در نتیجه تقاضا برای غذا از تولید غذا بیشتر شود دیگر جهان قادر نخواهد بود خوراک خود را تأمین کند .

بر طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی ، سالانه تنها در کشورهای در حال توسعه در حدود سه میلیون نفر بر اثر آفت کش های شیمیائی مسموم می شوند که از این تعداد بيش از ۲۰ هزار نفر جان خود را از دست مي دهند و ۷۳۵ هزار نفر دچار بیماری های مزمن و ۳۷ هزار نفر به بیماری های مهلک ، چون سرطان ، مبتلا می شوند (WHO,1992) .
در کشورمان ایران ، باقیمانده چندین برابر حد مجاز سموم کلره و فسفره آلی بر روی محصولات کشاورزی و به ویژه سبزی و صیفی گلخانه ای ، سلامت جامعه را مورد تهدید جدی قرار داده است .
کاربرد گسترده انواع سموم شیمیائی ، با طیف اثر وسیع و پایداری زیاد در طی دهه های اخیر ، بشر را با بحران های متعدد زیست محیطی روبرو ساخته است و موجب به خطر افتادن زندگی انسان ها و سایر موجودات زنده ، آلودگی آب و خاک و منابع غذائی ، نابودی حشرات مفید و سایر دشمنان طبیعی آفات و مقاومت فزاینده آفات نسبت به این سموم گردیده است.

به این منظور مجموعه کارخانجات تفتان شیمی ایران با استفاده از امکانات کامل و رآکتورهای عظیم و تکنولوژی بسیار پیشرفته نانو پلاسما کوانت توانسته محصولات کاملا ارگانیک به نام های نانو سوپر پاور ( نانو پرین سیپل آدامید ) و نانو روغن ضد قارچ و ویروس ، و نانو مکمل های غذایی دام و طیور و آبزیان و قارچ (خوراکی ) تولید کند .

که نانو سوپر پاور باعث افزایش محصولات تولیدی کشاورزی از 25 تا 100 درصد بیشتر و افزایش کیفیت محصولات تولیدی می شود .نانوسوپرپاور می تواند تا حد قابل توجهی میزان آب مصرفی در کشاورزی و باغداری را کمتر کند و آب و خاک شور را تا EC ده هزار اصلاح کند و تا حد بسیار بالایی از آفات پیشگیری کند لازم به ذکر است که نانو سوپر پاور کاملا” ارگانیک بوده ( ارگانیک صنعتی ) و هیچ اثر سوء زیست محیطی ندارد.

Pic6