تصاویر مزارعی که از نانو سوپر پاور استفاده کردند را از اینجا ببینید.

معرفی نانو سوپر پاور(پرین سیپل ادامید) : مواد تقویتی تغذیه ای بخش کشاورزی

نانو سوپر پاور ماده تقویت کننده گیاه و خاک عامل رشد گیاه و محصول و عامل تقویت کننده گیاه در برابر انواع افات و اصلاح کننده خاک و اب شور یکی از سود آورترین محصولات برای کشاورزان میباشد.

ماده تقویتی نانو سوپر پاور با دارا بودن نانو عناصر مفید ، گامی بلند در زمینه کشاورزی برداشته است و توانایی جانشینی بسیاری از کودهای جامد و مایع و بسیاری از قارچ کشها و کاهش مصرف سموم شاهد کاشت ، داشت و برداشت محصولات ارگانیک می شود.

نانو سوپر پاور با مصرف محدود و بسیار کم در سطح هکتار و زمان مصرف نا محدود از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است .

گروه تفتان شیمی ایران با در دست داشتن امکانات تولید بالا و سرمایه عظیم در بخش تولید و رآکتورهای عظیم و تکنولوژی علمی بسیار پیشرفته نانو پلاسما کوانت توانسته عناصری نظیر نیتروژن ، فسفر ، پتاس ، آهن ،روی ، منیزیم ، منگنز ، مس ، ملیبدن ، ید ، بور ، کبالت و …. را به صورت ریز ذرات نانو در سوپر پاور قرار دهد و باعث رشد شگفت انگیز انواع گیاهان ، افزایش محصول تولیدی ، بالا بردن مقاومت گیاه در مقابل انواع تنش ها شود.

بسته بندی :
این مکمل بصورت محلول کنسانتره(غلیظ) در ظروف یک لیتری پلی اتیلن ( کارتن 12عددی ) می باشد و از لحاظ زمان ماندگاری در صورتی که مکمل بصورت خالص و دور از نور شدید و حرارت در ظرف مربوطه نگهداری شود ماندگاری بلند مدت دارد و بر اساس نیاز، مکمل باید با آب مخلوط شود.

3220

Pic3

اثر نانو سوپر پاور ( نانو پرین سیپل آدامید ) بر خاک :

حدود 97 درصد مواد غذایی مردم دنیا از خشکی ها بدست می آیند، از این رو خاک مهمترین سرمایه یک کشور است. از طرفی استفاده مکرر از سموم و آفت کش ها و اکثر مواد تقویتی غیر ارگانیک و بی کیفیت میزان باروری خاک را در دراز مدت کم می کندو ساختار خاک را خراب می کند .
در خاک های آهکی به دلیل بالا بودن PH خاک و وجود کربنات کلسیم بسیاری از عناصر که نسبت به PH های بالا حساسیت دارند در خاک غیر قابل جذبند از جمله فسفر ، آهن ، روی ، منگنز ، مس با توجه به اینکه این عناصر مفید در PH قلیایی بسیاری از خاکها بلافاصله به صورت غیر قابل جدب در آمده در نتیجه ریشه گیاه نمی تواند آنها را جذب کند بنابراین باید سالانه مصرف شوند که مصرف سالانه آنها نه تنها هزینه تولید را بسیار بالا می برد بلکه باعث افزایش فشار اسمزی خاک شده ، محصول تولیدی مجموعه تفتان شیمی ایران خواصی را در محصول نانو سوپر پاور خود جای داده که می تواند این مشکلات را تا حدود زیادی حل کند که این ویژگی های نانو سوپر پاور به شرح زیر است :
1. غلظت بسیار بالای عناصر مفید در آن ( به کمک تکنولوژی نانو پلاسما کوانت )
2. مقدار مصرف بسیار کم در هکتار به منظور کاهش هزینه ها
3. ارگانیک بودن نانو سوپر پاور و محافظت از خاک
4. فعال کننده باکتری های مفید خاک
5. اصلاح ساختار خاک و افزایش مواد آلی خاک
6. بدلیل داشتن PH نرمال هنگام محلول شدن نانو سوپر پاور در آب PH بین 6 تا 8 ( 8>PH >6 )
7. اصلاح خاک شور تا EC ده هزار
8. قابل مصرف در چهار فصل سال و مورد استفاده در اقلیم های سردسیر ، گرمسیر ، کویری و کوهستانی می باشد .

روش های مصرف نانو سوپر پاور ( نانو پرین سیپل آدامید ) :

• پاششی
• تحت فشار
• غرقابی
• بارانی
1. روش محلول پاشی به روی گیاهان و درختان بوسیله سم پاش :
محلول پاشی مواد تقویتی نانو سوپر پاور بر روی گیاه باعث جذب عناصر تنفسی مورد نیاز گیاه می شود که عامل مؤثر در جلوگیری از آفات است . این امر باعث فعال شدن فتوسنتز و رشد گیاه و افزایش محصول و افزایش کیفیت محصول می شود . این روش مقاومت گیاه در برابر سرما و گرما و تنش های محیطی را بسیار بالا می برد و باعث جذب سریع عناصر مفید موجود در نانو سوپر پاور بر روی گیاه می شود .
2. روش غرقابی و قطره ای تحت فشار :
در این روش تمامی عناصر مفید از طریق ریشه جذب می شوند و علاوه بر مزایایی نظیر جذب عناصر مفید خاک توسط گیاه ، محلول نانو سوپر پاور باعث اصلاح ساختار خاک می شود و گیاه را در برابر خاک شور مقاوم می سازد و بعد از چند نوبت استفاده باعث کاهش EC خاک و افزایش جذب عناصر مفید خاک توسط گیاه و فعال کردن باکتری های مفید خاک می شود .

Pic4

زمان و مقدارمصرف نانو سوپر پاور (نانو پرین سیپل آدامید ) :

0.5 تا 1 لیتر نانوسوپرپاور در 1000 لیتر آب حل و در یک هکتار بصورت پاششی یا ریشه ای استفاده شود .

زمان مصرف یکبار قبل از گل و شکوفه دهی یک تا دو بار بعد از گل و شکوفه دهی به فاصله 10 تا 15 روز ، البته استفاده از هر دو روش می تواند مفید باشد .

لازم به ذکر است که برای غنی کردن خاک قبل از کاشت می توان مقدار یک تا دو لیتر نانو سوپر پاور را در 1000 لیتر اب محلول کرد و همراه با کود جامد حیوانی یا صنعتی برای یک هکتار زمین استفاده کرد و پس از ان شخم زدن را انجام نمود.

این امر باعث میشود زمین غنی از عناصر شود و این فرایند به صورت ارگانیک انجام گیرد.

با استفاده از نانو سوپر پاور میزان مصرف آب به میزان قابل توجهی کاهش یافته در واقع دلیل آن تعرق کم گیاه و افزایش مقاومت گیاه در برابر تنش های رطوبتی ، سرما و گرما است .

نانوسوپرپاورباعث افزایش غلظت و تناسب عناصرغذایی در گیاه می شود واز طرفی بدلیل افزایش غلظت پتاسیم در گیاه بویژه در روزنه برگ ها میزان تبخیر و تعرق گیاه کم شده و گیاه آب کمتری را از طریق تبخیر و تعرق از دست می دهد و درنتیجه مدت زمان بیشتری آب دار می ماند .

با استفاده از نانو سوپر پاور میزان آفات به نحو بسیار زیادی کم می شود همچنین وجود ترکیبات میکرو المنت های نانو و مواد آلی فلزی و غیر فلزی در نانو سوپر پاور باعث افزایش سطح شاخ و برگ و توسعه ریشه و زایش و رویش و افزایش سطح سبزینگی می باشد .

نانو سوپر پاوردر طولانی مدت دچار رسوب دهی و تغییر ماهیت نمی شود و در تلورانس دمایی 20 – تا 80 + درجه سانتی گراد تغییر ماهیت نداده و امکان انبارداری آسان آن را فراهم می کند این ویژگی ها به خصوص برای فروشندگان و توزیع کنندگان مطرح بوده و محدودیت میزان و زمان خرید را رفع می سازد.

نتایج استفاده از نانوسوپرپاور:

 • افزایش میزان محصول از 25 تا 100 درصد
 • بدست آمدن محصول کاملا ارگانیک بااستفاده از نانوسوپر پاور
 • کاهش میزان مصرف آب و تعرق گیاه بدلیل وجود ریزمغذی های فراوان نانو سوپر پاور
 • افزایش مقاومت گیاه در برابر خاک شور
 • اصلاح ساختار خاک شور بعد ار چند نوبت استفاده از نانو سوپرپاور
 • وجود میکرو المنت های نانو و مواد الی فلزی و غیر فلزی و تراکم عناصر غذایی و در نتیجه افزایش مقاومت گیاه در برابر اکثر افات و حشرات
 • کاهش میزان مصرف کود دهی تا 80 درصد
 • امکان انبارداری آسان و ماندگاری در تلورانس دمایی -20 تا +80 درجه سانتی گراد
 • قابل استفاده برای تمام محصولات زراعی ، باغی و گلخانه ای
 • فعالسازی باکتریهای مفید خاک
 • اصلاح کننده اب شور و خاک شورتا EC ده هزار
 • افزایش مقاومت گیاه در برابر تنشهای محیطی
 • افزایش میزان گل دهی گیاه و افزایش گلهای بارور شده
 • نداشتن اثار مخرب زیست محیطی به دلیل ارگانیک بودن نانو سوپر پاور
 • قدرت جذب بالای نانو سوپر پاورتوسط گیاه
 • رشد سریع گیاه و افزایش سطح سبزینگی و زود رس شدن میوه ها
 • افزایش کیفیت ، یک دست شدن و درنتیجه بازار پسند شدن محصول نهایی
افزایش میزان محصول 100%
کاهش میزان مصرف آب 30%
کاهش میزان مصرف کود دهی 80%
فعالسازی باکتریهای مفید خاک 100%
افزایش مقاومت گیاه در برابر تنشهای محیطی 90%
یک اندازه و یکدست شدن محصول 80%
افزایش مقاومت گیاه در برابر خاک شور 90%

توجه !

 • این محصول درکنار کودهای دیگر قابل استفاده است اما تحت هیچ شرایطی قابل ترکیب با کودهای دیگر به جز” اوره” نمی باشد .
 • کارایی این محصول تنها درصورتی تضمین می شود که دقیقا طبق راهنما ودر زمان صحیح مصرف شود.
 • به دلیل ناچیز بودن عدد سمیت این محصول ، براي انسان و حیوانات حساسیت زا و سمی نمی باشد اما برای ایمنی بیشتر پیشنهاد می شود در هنگام مصرف از دستكش ، ماسك و عينك ايمني استفاده شود.
 • مجموعه تفتان شیمی ایران امکان ارائه نمونه محصولات در حد آزمایش و همچنین آنالیز عنصری مواد را در صورت در خواست ، در اختیار کمپانی قراد می دهد.
 • مجموعه تفتان شیمی ایران امکان ارائه گواهی نامه تائیدیه نانو محصولات ، و همچنین تصاویر میکروسکوپ الکترونی ، در صورت درخواست شرکت های معتبر راداراست.

نتایج آزمایش نانوسوپر پاور را از اینجا ببینید.